3 pomysły na to, jak ożywić wnętrza

Kończysz urządzanie nowego mieszkania i szukasz dekoracyjnej kropki nad „i”? A może opatrzył Ci się dotychczasowy wystrój pokoju, lecz nie masz czasu lub funduszy na zmianę całej aranżacji? Przedstawiamy Ci 3 pomysły na szybkie, skuteczne ożywienie wnętrza. 1. Dekoracyjna tapeta na…

Kończysz urządzanie nowego mieszkania i szukasz dekoracyjnej kropki nad „i”? A może opatrzył Ci się dotychczasowy wystrój pokoju, lecz nie masz czasu lub funduszy na zmianę całej aranżacji? Przedstawiamy Ci 3 pomysły na szybkie, skuteczne ożywienie wnętrza.

1. Dekoracyjna tapeta na ścianie

Wielu z nas pokrywa ściany bezpiecznymi, uniwersalnymi kolorami, które nie przytłoczą wnętrza i umożliwią dowolne zmiany wystroju. Szarości, beże i ecru, choć niewątpliwie praktyczne, z biegiem czasu mogą jednak wydać Ci się mdłe i banalne. Jak znaleźć kompromis między funkcjonalnością i estetyką? Wybierz jedną ze ścian i pokryj ją dekoracyjną tapetą. Mniejsza powierzchnia „udźwignie” każdą nasyconą barwę lub duży wzór, zaś jednolita faktura pozostałych ścian idealnie zbalansuje otrzymany efekt.

Aby harmonijnie dopasować tapetę do całości wystroju, wybierz odcień lub motyw, nawiązujący do pozostałych elementów i przeznaczenia wnętrza. Graficzne wzory, takie jak pasy lub marokańska koniczyna, świetnie dopełnią wnętrze w modnym stylu skandynawskim. Barokowe ornamenty lub misterne, kwiatowe desenie dodadzą szyku reprezentacyjnemu salonowi.

Tapeta w sypialni

2. Wnętrze na wysoki połysk

Nic nie ożywia wnętrza tak skutecznie, jak odrobina połysku. Refleksy świetlne „tańczą” na połyskujących powierzchniach – dzięki temu wnętrze staje się wielowymiarowe i przykuwa uwagę. Co więcej, wygląd takiej aranżacji zmienia się zależnie od pory dnia, oświetlenia czy pogody za oknem. Połysk kojarzy się przede wszystkim z luksusowym stylem glamour. Wypróbuj welwetowe powłoczki na poduszki, dywan z błyszczącą, lureksową nicią, brokatową lub holograficzną tapetę – pole do popisu jest ogromne, a jeden mocny akcent często wystarczy do wywołania spektakularnego efektu.

Lśniące wykończenie sprawdza się także w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Miłośnicy bezkompromisowych rozwiązań wybiorą chłodny połysk metalowych akcesoriów. Równie efektowny, lecz łagodniejszy dla oka jest blask szklanych tafli, w których odbija się naturalne i sztuczne światło. Wiele elementów dekoracyjnych łączy w sobie oba materiały – świetnym przykładem są tu lampiony Belldeco: po zapaleniu świecy metalowa rama lśni równie ładnie, jak szklane ścianki.

Poduszka

3. Sztuczne rośliny? Naturalnie!

Soczysta zieleń roślin doniczkowych dodaje ciepła i energii każdemu wnętrzu. Mimo to nie każdy decyduje się na domową hodowlę. Zdarzają się mieszkania zbyt ciemne lub chłodne, by zapewnić kwiatom odpowiednie warunki; niektórzy z nas nie mają czasu na pielęgnację roślin lub po prostu – mówiąc potocznie – „nie mają ręki” do kwiatów. Doskonałym rozwiązaniem jest wówczas wybór roślin sztucznych, do złudzenia przypominających naturalne kwiaty. Taki dodatek nie wymaga niemal żadnej opieki poza regularnym odkurzaniem, zachowuje świeży wygląd i intensywne kolory przez długie lata.

Sztuczne rośliny pozbawiają Cię ograniczeń w związku z warunkami hodowli: możesz wybrać swoje ulubione kwiaty lub dopasować je do charakteru całej aranżacji. W nowoczesnych wnętrzach świetnie prezentują się sukulenty, a jeśli masz ochotę na złagodzenie surowego wystroju – równie dobrze będą wyglądać tu orchidee na długiej łodydze. Swobodne aranżacje w rustykalnym stylu polubią się z lawendą lub wiązkami traw. Doniczki z replikami świeżych ziół znajdą swoje miejsce w każdej kuchni.

Orchidea krem 54 cm w doniczce

Kwiaty w doniczkach

Witek Blog